O čem je Allo?

Pojďme si to ujasnit. Nepatříme mezi fanoušky slova “udržitelnost”. Je to ošklivé slovo. A vůbec se nedivíme, když z něj někdo má osypky.

Nejde totiž k jádru pudla a nepopisuje všechny problémy, kterým čelíme nebo v budoucnu budeme muset čelit. A vlastně to ani nevystihuje naše zapálení pro spoustu věcí. Allo se snaží být mnohem víc, než jen další z udržitelných magazínů.

Tohle jsme my

Vracíme se zpátky k sobě. Hledáme cesty a způsoby, jak dělat věci jinak. Jak vytvářet nové s nulovým dopadem na přírodu. Jak neprodukovat odpad. Vracíme se ke kořenům a obdivujeme tradiční řemesla. Vytváříme komunity. Jsme sociální. Oblékáme se do oblečení vytvořeného z plastů a jiného odpadu. Milujeme přírodní kosmetiku. Podporujeme lidi, kteří smýšlí stejně. Podniky, které jsou fér. Sdílíme. Upcyklujeme. Užíváme si života v souladu s přírodou.

A to nejdůležitější. Chceme vám ukázat, jak tohle všechno můžete začlenit do svého života. Jak být více zero waste a necítit se pod tlakem. Jak být zodpovědný spotřebitel bez snížení pohodlí. Je to jednodušší, než se může zdát. Důležité je začít. Postupně. Malými krůčky. Až nakonec propadnete.

A možná jednou nastane doba, kdy se obejdeme bez všech škatulek, nálepek, bio certifikátů a tomu podobných, protože to bude běžný způsob, jak žijeme. Tak jako tomu bylo kdysi, než se z přírodního a poctivého stalo něco extra.

Kdo za ním stojí?

Daniel Schiffner je redaktor magazínu. Má mírnou posedlost o všem pomalém, digitálním nomádství a minimalismu. Tvoří podcast kam si zve nejrůznější hosty z oblasti ekologie, aktivisty, podnikatele s přesahem a pomalé cestovatele.

Chcete se blíže poznat a vidět, jak vypadá? Tak mrkněte na jeho web nebo instagram.

Affiliate odkazy

Allo obsahuje URL adresy, z kterých získává peníze na další rozvoj, pokud na ně kliknete nebo si na nich zakoupíte produkt. (Tvorba magazínu stojí money, honey). Navzdory tomu nepíšeme o ničem, čemu sami nevěříme a nemáme vyzkoušené. Pokud si myslíte, že jsme toto pravidlo porušili, napište nám.