Kancelářské prostředí nepatří mezi prostory, které by hýřilo barvami, pozitivní energií a příjemnou atmosférou. Přestože se spousty open office kanceláří mění k lepšímu, stále jim něco chybí. Jedním z nedostatků je zeleň. Pokud hledáte důvody, proč přivést přírodu do kanceláře, mám pro vás pár „proč“.

Změna scény

Pracovní prostředí by mělo obsahovat zóny, které jsou vhodné pro různé činnosti – poradny, individuální pracovny, kreativní prostředí. Mít variabilní interiér nemusí stát jmění. Rostliny jsou skvělou možností, jak vytvořit nové prostory za minimální investici.

Zasedací místnost z květinami

Během pár okamžiků vytvoříte úkryt pro individuální práci nebo naaranžujete prostor, kde se bude odehrávat týmová porada. Ať už bude zelená kancelář plná velkých květináčů nebo ostrůvků květin, vždy uspořádejte jejich rozvržení dle aktuální potřeby. Získáte tak tvůrčí prostředí, které stimuluje kreativní nápady a příjemnou pracovní atmosféru.

Nezapomínejte na jedlíky

Na pracovišti není nic horšího, než kolega s prázdným žaludkem. Co takhle do interiéru nebo exteriéru nasadit pár keříkových rajčat, bylinky nebo salát či papriku? Trocha slunce a pravidelná zálivka vám dopřeje občerstvení, které bude k dispozici všem. Jako další bonus je skvělá vůně, krásná barva a textura uklidňující všechny smysly.

Jednotlivé keříky rajčat, papriky nebo saláty můžete zavěsit na strop nebo parapet.

Zelená kancelář jako umění

Zelená kancelář s obrazem z trávy

Živá kancelář plná zeleně vytváří pracovníkům příjemné prostředí pro práci a také skvěle působí na návštěvníky. Výběr nábytku a ozdob v interiéru definuje vaši firmu. Pokud si vyzdobíte interiér květinami a vytvoříte designové stěny plné zeleně, budete určitě působit dojmem inovativní značky, která jde vstříc zelené budoucnosti a nebojí se pokroku. Vytvořit si můžete logo z mechu, které umístíte v recepci nebo si necháte udělat obraz z trávy.

Vytvořte soukromí

Otevřené kanceláře jsou skvělé prostory pro práci, udržení energie a činnosti ve společnosti. Nenabízí však soukromí. Zelené koridory vám vytvoří oblast, která bude na oko oddělená od zbytku místnosti. Dopřejte svým zaměstnancům dostatek soukromí a klid pro jejich práci.

Zelená kancelář sníží účty za energii

Květiny jsou skvělými izolátory. Nejen pro tepelnou energii, ale i pro zvuk. Prostory ověšené rostlinami udržují komfortní teplotu a vlhkost, která je optimální pro lidi. Díky tomu se vám sníží závislost na klimatizaci a výtopu, což sníží i vaše účty.

Zavěšené nebo umístěné proti oknu chrání před intenzivním oslněním a zároveň rozkládají proudění vzduchu, což zamezuje vzniku průvanu.

Jsou také skvělými zvukovými tlumiči. Absorbují vnější hluk a slouží jako zvuková bariéra i stylová dekorace.

Máte kancelář plnou zeleně nebo zeje prázdnotou? Plánujete vytvořit ve firmě zahrádku? Pochlubte se do komentářů.